مشاوره خانواده

حل مشکل سردی روابط عاطفی در خانواده

حل مشکل سردی روابط عاطفی در خانواده

احترام گذاشتن به طرف مقابلتون و احترام داشتن در رابطه خیلی مهم است. اگر در زندگی و روابط شما احترام از بین رفته است یعنی آسیب بزرگی به رابطه شما خورده و جبران کردن این ضربه خیلی سخت است.
اگر میخواهید رابطه شما به قبل برگرده باید دست از پررنگ کردن نقاط منفی بردارید و نقاط مثبت در رابطه را بیشتر نشان دهید و به طرف مقابلتان ثابت کنید که برای او احترام زیادی قائل هستید.
ولی اگر احترام خودتان برای طرف مقابلتان از بین رفته است باید با گذاشتن مرزهای درست احترام طرف مقابل را به دست بیاورید تا سردی در روابط شما به کمترین حد برسد.
احترام گذاشتن به خانواده ها.
احترام گذاشتن به خانواده ها را فراموش نکنید.
همه ما برای خانواده هایمان احترام و ارزش زیادی قائل هستیم.

برای گرفتن وقت برای انواع مشاوره می توانید با شماره ۰۹۱۰۶۷۹۲۹۹۶ اقای حاجی حسن تماس بگیرید .

خانواده هر شخصی برای او خیلی با ارزش و محترم است پس همیشه سعی کنید در دعوا ها پای خانواده ها را وسط نکشید و به آنها بی احترامی نکنید.
حتی وقتی از یکی از اعضای خانواده طرف مقابلتان ناراحت هستید بی احترامی نکنید تا طرف مقابل شیفته این رفتار شما و محترم بودن شما بشود و ارزش بیشتری برای شما قائل بشود.
در بروز احساسات خسیس نباشید.
با سخاوت باشید یعنی اینکه احساسات خودتان را چه از نظر دوست داشتن و علاقه برای طرف مقابل بیان کنید به طوری که بیش از حد نباشد و طرف مقابل را خسته نکند.
بیان کردن احساسات و گفتن علاقه‌ای که به طرف مقابلتان دارید باعث بهتر شدن و بهبودی سردی در روابط عاطفیتان میشود.
از بایدها و نبایدها صحبت کنید.
اگر رفتار یا حرکتی از طرف مقابلتان شما را ناراحت و عصبانی میکند بهتر است با لحنی ملایم و در زمانی مناسب در این مورد با او صحبت کنید اگر جواب شما را با پرخاشگری داد این یعنی واقعاً مشکلی ریشه دار وجود دارد و شما باید برای حل کردن آن مشکل تلاش کنید. وقتی طرف مقابلتان عصبانی هستش از شکایت ها و ناراحتی هایتان صحبت نکنید.
از کارهایی که انجام می دهد و شما را آزار می دهد در مواقع مناسب در مورد آنها صحبت کنید و از او بخواهید تا دیگر آن رفتارها و حرکات را انجام ندهد.
در یک زمان مناسب با آرام ترین و مهربان ترین لحن ممکن از نگرانی هایتان صحبت کنید و از کارهایی که طرف مقابل انجام می دهد و شما رو خوشحال میکند صحبت کنید تا رفتارهای آزاردهنده و رفتار های خوشحال کننده خودش را برای شما بشناسد.
همچنین خودتون هم اگر شخص مقابلتان با رفتار یا حرکتی یا صحبت های شما مشکل دارد و او را آزار میدهد سعی کنید که خودتون را اصلاح کنید و فقط به اصلاح شخص مقابلتان توجه نکنید بلکه ممکن است منشأ رفتارهای شخص مقابل از رفتارهای شما باشد.
به یکدیگر هدیه بدهید.
بعضی وقت ها یک شاخه گل یا یک هدیه کوچک برای طرف مقابلتون بخرید چون بدون مناسبت بودن هدیه و هدیه دادن خودش باعث نشان دادن علاقه شما به طرف مقابل میشود و نشان میدهد خوشحالی طرف مقابل برای شما مهم است.
مناسبت های مهم را به یاد داشته باشید ولنتاین،روز مرد،روز زن،تولدها،سالگرد آشنایی،ازدواج و عقد یا هر مناسبت دیگری را جشن بگیرید نیازی به خریدن هدیه های گران قیمت و این جور چیز ها نیست همین که به فرد نشان بدهید روزهای خاص زندگی برای شما هم مهم است و به یاد دارید کافیست و در حل سردی روابط کمک بسیاری می‌کند.

 

حل مشکل سردی روابط عاطفی در خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *