مشاوره خانواده

دلیل خشونت و عصبانیت در خانواده

دلیل خشونت و عصبانیت در خانواده

احساس خشم و عصبانیت یک حس است که در تمام دنیا وجود دارد و بر زندگی و رفتارهای ما تاثیر دارد.
خشونت ممکن است ریشه در کودکی یا گذشته ما داشته باشد.
در خانواده ها میتواند بر اثر رفتار هایی که در گذشته بوده است شکل بگیرد یا ممکن است در مواقعی باشد که انتظارات ما برآورده نشد است.
خانواده ها معمولاً باید محل آرامش باشند و مکانی باشند که انسان ها در آنجا به دور از استرس و فشار ها زندگی کنند و به آنجا پناه ببرند برای داشتن آرامش اما بعضی مواقع ما حتی نسبت به نزدیکترین افراد خانواده ممکن است خشمگین شویم.

برای گرفتن وقت برای انواع مشاوره می توانید با شماره ۰۹۱۰۶۷۹۲۹۹۶ اقای حاجی حسن تماس بگیرید .
خانواده ها اصلی ترین منبع پرورش و آماده سازی در زندگی و جهان هستند اما استرس و خشونت دنیای بیرون به فضای داخل خانواده ها هم رفته است.
در زندگی های امروزه افراد خانواده فشارهای زیادی سر و کار دارند و همین میتواند اصلی ترین عاملی باشد که در خانواده ها خشم وجود دارد.
افزایش خانواده های تک سرپرست و خانواده هایی که در آن هر دو والد در بیرون از خانه کار می کند و پر شدن ساعت روزانه بچه ها با برنامه های درسی و غیر درسی باعث شده که افراد زمان کمتری برای استراحت داشته باشند.
بودن تکنولوژی های جدید مثل ماهواره های تلویزیونی ،کامپیوتر ،گوشی ، اینترنت و …….. باعث شده است که زمان کمتری در کنار هم باشند و کمتر همدیگر را بفهمند و این خودش باعث میشود که انتظارات هم را در زندگیم نفهمند و نتوانند آنها را برآورده کنند، این باعث خشمگین شدن افراد یک خانواده میشود و از این خشم ممکن است برای رسیدن به توقعات در زندگی استفاده کنند.
وقتی دو والد برای برآورده کردن توقعاتشان در زندگی از خشم استفاده کنند در حضور کودکان،کودکان با این تفکر بزرگ میشود که بدون خشونت برآورده شدن توقعات امکان‌پذیر نیست و این باعث ایجاد حس خشونت در کودک میشود حتی در بزرگسالی هم ممکن است آن حس وجود داشته باشد.
خشونت بچه ها را میترساند و به آنها یاد میدهد که نیازی به همکاری نیست تا زمانی که خشم وارد بحث شود.
ما نمیتونیم خشم را از بین ببریم چون خشم یکی از احساسات فردی هستش و ممکن است که به خاطر محیطی باشد که در آن زندگی کرده ایم و بزرگ شده ایم و ممکن است که از کودکی باشد و آن خشونت ممکن است خارج از کنترل فرد باشد وقتی فردی قدرت کنترل کردن خشمش را نداشته باشد نمیتواند تصمیم گیری درستی داشته باشد یا به نوعی می توان گفت قدرت تصمیم گیری درباره چگونه رفتار کردن و صحبت کردن رو ندارد.
خشم مثل بقیه احساسات هستش و در همه انسان ها وجود دارد.
ما نمی‌توانیم آنچه را که تجربه میکنیم، میگوییم و خلق میکنیم و اتفاق می افتد را انتخاب کنیم اما چگونگی نگاه کردن به حادثه هایی که اتفاق افتاده را داریم. بیشتر افراد تلاشی برای داشتن این حس نمیکنند افرادی که عصبانی و خشمگین می شود ممکن است از ترس یا اختلالات روانی که حتی ممکن است ریشه آن در کودکی باشد رنج ببرند.
بهتر است افرادی که خیلی زود عصبانی میشوند یا همیشه عصبانی هستند به یک مشاور مراجعه کنند تا در پیدا کردن ریشه و علت آن خشونت به آنها کمک کند و با راهکارهای مفید آن شخص بتواند این احساس را کنترل کند یا از بین ببرد.
ویرایش شده
۲۳:۵۸
باز ارسال از
….. …….
سه شنبه، ۹ خرداد ۱۴۰۲

 

دلیل خشونت و عصبانیت در خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *