مشاوره ازدواج

چرا شوهرم ازم دوری می کنه؟

دوری شوهر از شما ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که درک آنها می‌تواند به حل مشکل کمک کند. برخی از دلایل ممکن عبارتند از:

۱. مشکلات شخصی: شوهرتان ممکن است به دلایل شخصی مانند استرس، اضطراب، یا مشکلات روحی احساس نیاز به دوری از محیط و مسئولیت‌های روزمره کند.

۲. مشکلات در رابطه: اگر در رابطه‌تان مشکلاتی وجود دارد مانند عدم ارتباط، کنار زدن نیازهای یکدیگر یا بحث و جدل مداوم، شوهر ممکن است به دلیل استرس و فشارهایی که احساس می‌کند، به دوری روی آورده باشد.

۳. نیاز به فضای شخصی: همه افراد نیاز به فضای شخصی دارند تا بتوانند با خودشان و احساساتشان ارتباط برقرار کنند. شوهرتان ممکن است احساس کند نیاز به زمانی برای خود دارد و از این روی به دوری پناه می‌برد.

۴. مسائل کاری یا مالی: استرس‌های مربوط به مسائل کاری یا مالی ممکن است باعث دوری شوهرتان از شما شود. او ممکن است احساس کند که باید زمان بیشتری را به مسائل مالی یا حرفه‌ای اختصاص دهد تا به شما و خانواده‌اش امنیت فراهم کند.

بهترین راه برای رفع این مشکل، صحبت کردن با شوهرتان و درک علت دوری او است. با احترام و صداقت، سعی کنید از وی بپرسید که چرا اینگونه رفتار می‌کند و چگونه می‌توانید به او کمک کنید. همچنین، از اینکه خودتان نیز احساسات و نیازهایتان را به او بیان کنید، می‌تواند به ایجاد فهم و ارتباط بهتری کمک کند. در صورت لزوم، مشاوره زناشویی نیز می‌تواند به شما و شوهرتان کمک کند تا به روشنیت بیشتری در مورد مسائلتان برسید و راه‌حل‌هایی برای حل آنها پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *