مشاوره خانواده

شوهرم همش ازم ایراد میگیره

شوهرم همش ازم ایراد میگیره

 

من و شوهرم ازدواج کرده‌ایم اما اخیرا شاید به دلیل فشارهای روزمره و استرس‌های زیاد، شوهرم همش از من ایراد میگیرد.

ممکن است ایرادهایی که او مطرح میکند واقعی باشند اما در بعضی موارد احساس می‌کنم او به دنبال پیدا کردن عیب و ایراد در من است.

این باعث می‌شود که احساس ناراحتی و ناامنی کنم و به خودم شک کنم. در برخی مواقع، او از من انتظارهای بسیار بالا دارد و اگر خواسته‌های او را برآورده نکنم، به طور ناخودآگاه ایرادات مربوط به من را بیشتر می‌کند.

این باعث می‌شود که من دچار اضطراب و استرس شوم و در تلاش باشم تا همه چیز را درست انجام دهم و به انتظارات او پاسخ بدهم.

 اما این روند به طور کلی رابطه ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بارهای زیادی بر دوش من قرار می‌دهد.

ممکن است شوهرم از این رفتار خود بی‌خبر باشد اما برای من بسیار مهم است که او این موضوع را درک کند و به تلاش برای بهبود روابطمان بپردازیم.

من به او گفته‌ام که این روند به دو طرف آسیب می‌زند و نیاز داریم در این مورد صحبت کنیم و راه حلی برای بهتر شدن رابطه ما پیدا کنیم.

 امیدوارم که با همکاری و تلاش مشترک، بتوانیم این مشکلات را حل کنیم و رابطه‌ی ما را به یک سطح جدید از صمیمیت و رضایت رساند.

 ممکن است به عوامل مختلفی برگردهد.

برخی از دلایل ممکن شامل موارد زیر باشد

۱_انتقال مسئولیت:

برخی از افراد در مواجهه با مشکلات و نارضایتی‌ها، تمایل دارند مسئولیت موضوع را به دیگران منتقل کنند.

 این ممکن است به این صورت باشد که شوهرتان به دلایلی ممکن است از این روند استفاده کند و از شما ایراد بگیرد به جای اینکه با مشکلات خود به صورت مستقیم روبرو شود.

۲_نقد و انتقاد:

 برخی از افراد به دلیل داشتن الگوهای فکری منفی یا نقدهای داخلی شدید، به نمونه بردن و انتقاد از دیگران تمایل دارند.

 این می‌تواند منجر به ایجاد یک الگوی ایراد گرفتن مداوم شود.

۳_عدم روابط موثر:

 اگر روابط شما و شوهرتان به دلیل عدم ارتباط موثر و راه‌حل یافتن به مشکلات به خطر افتاده باشد، ممکن است ایراد گرفتن به عنوان راهی برای بیان نارضایتی‌ها و نیازها به کار رود.

مهم است که این الگوی رفتاری را با شوهرتان به طور صادقانه و با احترام مورد بررسی قرار دهید و به دنبال راه‌های موثر برای مدیریت و حل این مسئله بگردید.

 ارتباط باز و بحث با شوهرتان می‌تواند به وضوح مشکلات را بیان کرده و به توافقات مشترک و راه‌حل‌های سازنده‌تر رسید.

در این موقعیت، ممکن است ایجاد احساس ناراحتی و ناراحتی در شما باشد که شوهر شما همیشه ایراد بگیرد.

 

 برای مواجهه با این مسئله و حل آن، پیشنهادات زیر را در نظر بگیرید

 

۱_تبادل انتقادات سازنده:

به جای اینکه شوهر شما به صورت بی‌اندیشه و مداوم ایراد بگیرد، می‌توانید با او در مورد روشن شدن این طرز تعامل صحیح بحث کنید. ممکن است با تبادل انتقادات سازنده و محترمانه، بهترین راه برای حل این مسئله را پیدا کنید.

۲_بحث مسائل باز:

 در صورتی که شوهرتان بیش از حد ایراد بگیرد، ممکن است این موضوع از نیازهای و انتظارات واقعی او نشات بگیرد. در این صورت، می‌توان با باز و صادقانه بحث کرد و از او دریافت که چه چیزهایی برای او مهم است.

۳_تشویق به انتقاد سازنده:

زمانی که شوهر شما ایراد بگیرد، به او بگویید که از انتقادهای سازنده و سازگار با همدیگر برای بهبود روابط خود استفاده کنید.

۴_مراجعه به مشاوره:

 در صورتی که این مسئله به شدت بر روی روابطتان تأثیر می‌گذارد و حل نشود، ممکن است به مشاوره با یک مشاور زناشویی متخصص فکر کنید تا به شما کمک کند تا بهبودی در این مسئله دست یابید.

مهمترین نکته این است که تلاش کنید برای ارتباط باز، حرفه‌ای و احترام‌آمیز با شوهرتان باشید تا بهبودی در این مسئله ایجاد شود و روابطتان با کمک هم بهبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *